Yapı Kredi Koray, Dünya Birincisi İstanbul İstanbul'dan Sonra
Göktürk Beldesi'ndeki İkinci Projesi İstanbul Zen'in İnşaatına Başladı.


Yapı Kredi Koray, 2002 Mipim Awards Yarışmasında "Dünyanın En İyisi" seçilen projesi İstanbul İstanbul'un ardından, Göktürk'te geliştirmekte olduğu ikinci projesi
İSTANBUL ZEN'in inşaatına, 7 Kasım Pazar günü yapılan temel atma töreni ile başladı.
İSTANBUL ZEN ev sahipleri, Yapı Kredi Koray'ın daha önce başarıyla gerçekleştirdiği İstanbul İstanbul'da yaşayanlar, şirket yetkilileri, sektör temsilcileri ve medya mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen temel atma töreni, dünya şehircilik gününe rastladığı için ayrıca bir önem taşıyordu.

İSTANBUL ZEN, yeni trendler incelenerek tasarlanmış detayları, ışık saçan mimarisi ve huzur veren yeşillikleriyle şehir merkezine sadece 15 dakika mesafede ve Kemerburgaz Göktürk Beldesi'ndedir. Teknolojinin kolaylıklarıyla ZEN felsefesinin getirdiği huzur ve dengeyi, bir arada bulunduran İSTANBUL ZEN'in farkı ince düşünülmüş ayrıntılarda gizlidir.

Yapı Kredi Koray Genel Müdürü Hakan Kodal, 10 dönüm arsa üzerine yaklaşık 13 milyon dolarlık bir yatırımla gerçekleştirdikleri İSTANBUL ZEN'in, 2006 Mart ayında tamamlanarak sahiplerine zamanında teslim edileceğini belirtti. 74 üniteden oluşan bu butik projede; 2+1'den 4+1 çatı ve bahçe dublekslerine kadar farklı seçenekler mevcut. Dairelerin büyüklüğü 115 metrekareden 230 metrekareye kadar değişiyor.

Konutların satış fiyatları 125 bin dolar ile 325 bin dolar arasında. Konforu, güvenliği, yeşil alanları, kusursuz alt yapısı ve uygun ödeme seçenekleriyle İSTANBUL ZEN, 1000$'dan başlayan taksitler ve 120 aya varan cazip vade imkanlarıyla, sadece kolay sahip olunabilecek kusursuz bir yaşam alanı değil, aynı zamanda değeri her gün artacak bir yatırım fırsatı da sağlıyor.