Yapı Kredi Koray Gyo'dan Alışveriş Merkezi Yatırımı!

Ülkemizin kurumsal, öncü gayrimenkul yatırımcı kuruluşu Yapı Kredi Koray, Eskişehir'de de yatırım yapacak. Bugüne kadar çok özel konut projelerini gerçekleştiren, konutta yatırıma devam eden Yapı Kredi Koray, Eskişehir'e yapacağı bir Alışveriş Merkezi Yatırımı projesini de programına aldı. 28 Nisan 2005 tarihinde gerçekleşen satın alımın açıklaması, geçtiğimiz günlerde SPK ve İMKB'ye de yapıldı.

Önceleri sanayi bölgesi olarak gelişen, kültürel ve tarihi özellikleriyle de öne çıkan Eskişehir, artık Anadolu Üniversitesi'nin gelişimiyle birlikte eğitim düzeyi yüksek genç nüfusa sahip bir il olarak dikkat çekiyor.

Eskişehir'in Merkez İlçesinin, Tepebaşı Mahallesi'nde yaklaşık 50 bin m2'lik açık alana sahip arsa üzerinde gerçekleştirilecek bu projede Yapı Kredi Koray; piyasanın, konusunda uzman kurumlarıyla işbirliği yapacak. Ticari konsept, pazarlama, mağaza miksi konuları ALKAŞ Alışveriş Merkezleri Danışmanlık ile; proje, teknik tasarım ve müşavirlik konusunu ise ERA Şehircilik, Mimarlık, Müşavirlik ile gerçekleştirilecektir.