YAPI KREDİ  KORAY GYO, ESKİŞEHİR NEO ALIŞVERİŞ ve YAŞAM MERKEZİ  PROJESİNİ İŞ DÜNYASINA TANITTI...

Eskişehir'in ilk Alışveriş Merkezi olmasının yanı sıra Türkiye için de yeni bir konsept olan NEO, tek kat üzerine kurulmuş, farklı mimari çizgisi, yeşil alanları ve eğlence merkezi ile kendi kategorisinde İLK, TEK ve YENİ.  
Yapı Kredi Koray’ın  Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde 50 bin m² açık alana sahip arazi üzerine yapılacak NEO  Alışveriş Merkezi projesi; perakendecilik sektörünün düzenlenen yemekli toplantıyla tanıtıldı. Danışmanlığını  lider kuruluş ALKAŞ Danışmanlık’ın üstlendiği Eskişehir’in ilk ve tek  Alışveriş  Merkezi’nin mimari projesini ERA Mimarlık, inşaatını ise Koray İnşaat yapacak.

Yapı Kredi Koray Genel Müdürü Hakan Kodal’ın açılış konuşmasıyla ve multivizyon gösterisiyle başlayan toplantıda Avi Alkaş da  proje detaylarını ve perakendecilik sektörü açısından Eskişehir’in önemini anlattı. Konukların da  proje hakkında  görüş  verdikleri toplantı, interaktif olarak sıcak bir ortamda devam etti. Konuklara günün anısı olarak uğur getirmesi dileğiyle lületaşından yapılmış “fil” hediye edildi.

Tanıtım toplantısına; Abdullah Kığılı, Süleyman Yerçil, Kamil Özçoban, İbrahim Kefeli, Atilla Türkmen gibi işadamlarının yanı sıra CarrefourSa Türkiye Genel Müdürü Luc de Normont gibi sektörün lider  profesyonelleri de katıldı. 35 milyon dolara gerçekleştirilmesi hedeflenen alışveriş merkezi Eskişehirlilere, öğrencilere getireceği yaşam stili açılımlara dönük ortak kullanım alanlarıyla,  yeşil alanlara verdiği önemle de  büyük beğeni topladı.

Tanıtım Toplantısına üst düzey temsilcileri katılan markalar listesi:
Marks&Spencer, Boyner, Tommy Hilfiger, İnci, Cosmo Shop, Hotiç, Park Bravo, Pizza Hut, Kiddyland, Toys’r’us, YKS, Koton, Alarko, Ramsey, Kinetix, Accesorize, D&R, YKM,  DEMSA, ABBate, SEVİL, AFM, Altınyıldız, LittleBig, TeknoSA, Kiğılı, MaviJeans, Vakko.